| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 29 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -22 °C |
| Material | PBT |
| Depth | 10.1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Flammability Rating | UL94V-2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Color | Yellow |
| Gender | Male |
| ELV | Compliant |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 12 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Serviceable | Yes |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Accessory Type | Terminal Position Assurance (TPA) |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20160
Ext.Price$0.20160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20160 | $0.20160 |
| 10 | $0.17935 | $1.79350 |
| 50 | $0.15955 | $7.97750 |
| 100 | $0.13847 | $13.84700 |
| 500 | $0.12018 | $60.09000 |
| 1000 | $0.11491 | $114.91000 |
| 3000 | $0.10987 | $329.61000 |
| 5000 | $0.10506 | $525.30000 |
